THE PEOPLE SIDE OF BUSINESS
STRUCTOGRAM® Latvija

Zinātne

Zinātne

Par mums

STRUCTOGRAM® Baltic

Zemitāna iela 2b

Rïga LV-1012


‭00 371 26 536 734, gatis@structogram.lv

Gatis Ulinskis

Master Trainer

Vispasaules tīkls

Biostruktūras analīze ar STRUCTOGRAM® ir kļuvusi par vienu no vadošajām mācību metodēm visā pasaulē.
STRUCTOGRAM® pārstāvniecības ir izveidotas 22 valstīs, mācību materiāli ir tulkoti 18 valodās, un vairāk nekā 1,25 miljoni dalībnieku ir apmeklējuši mūsu apmācības un kopā mums ir vairāk kā 1000 licencēti STRUCTOGRAM® treneri visā pasaulē. STRUCTOGRAM® apmācību sistēma tiek veiksmīgi izmantota pārdošanas, konsultāciju un menedžmenta jomās neatkarīgi no nozares un uzņēmuma lieluma.

STRUCTOGRAM® Latvia

www.structogram.lv

gatis@structogram.lv

00 371 26 536 734

STRUCTOGRAM® Australia

Kevin Wallis

Agilo Executive Coaching Pty Ltd

Shop 4 / 1105 Barrenjoey Road

AU-Palm Beach NSW 2108

STRUCTOGRAM® Austria

Manuela Vorwerk, BEd

Siedlung zum alten

Ziegelofen 338

AT-2485 Wimpassing

STRUCTOGRAM® Baltic

Gatis Ulinskis

Dorus LLC

Zemitāna iela 2b

LV-1012 Rïga

STRUCTOGRAM® Brazil

Izildinha Rommel

32, rue Fustel de Coulanges

F-24100 Bergerac

STRUCTOGRAM® Bulgaria

Pavel Pavlov

Avangard Personal

Consulting OOD

2 - E, Russia Blvd.

BGR-9300 Dobrich

STRUCTOGRAM® Czech Republic

Milan Zajíček

PMA HR Consulting, s.r.o.

Křiž.kova 180/28

CZ-186 00 Praha 8

STRUCTOGRAM® France

Daniel Lamour

Centre Structogram

22, Rue Jean-Philippe Rameau

FR-21850 St Apollinaire

STRUCTOGRAM® Germany

Ralf China

Structogram Deutschland

GmbH & Co.KG

Teichstrasse 24

DE-34130 Kassel

STRUCTOGRAM® Hungary

Peter Bodó

Dr. Bodó Training és

Tanacsado Kft.

Puskin u. 14-16. I.em.12

HU-1088 Budapest

STRUCTOGRAM® Italy

Guido Di Martino

Raffaele Di Martino

I.A.B.I. s.r.l.

Via Crivellin 7

IT-37010 Affi (VR)

STRUCTOGRAM® Japan

Hiromichi Owada

www.structogram.tokyo

STRUCTOGRAM® Mexico

Jorge Andere

Training and Consulting

Andere SC

Popocatépetl 14-1005

Col. Hipódromo Condesa

C.P. 06100 México CDMX

STRUCTOGRAM® Netherlands

Jacqueline van Brink

ITGA bv Instituut voor toegepaste gedragsanalyse

Olmenlaan 4

NL-3833 AV Leusden

STRUCTOGRAM® Poland

Anna Urbańska

Centrum Edukacyjno

Consultingowe Concret

ul. Mieszka I 7D

PL-86-300 Grudziadz

STRUCTOGRAM® Portugal

Paula Trigo

Xpand - Coaching, Formacao e Consultoria
Rua Hermínia Silva, nº5, Piso 1 – Fração B
2620–535 Ramada, Odivelas

STRUCTOGRAM® Russia

Zifa Dimitrieva

Management. Innovation.

Marketing

Ugreshskaya Street, 2,

Corpus 82

RU-115088 Moscow

STRUCTOGRAM® Serbia

Borisav Milošević

LIFE unlimited

Milutina Milankovica 94/42

RS-11070 Beograd

STRUCTOGRAM® Spain

Juan Ramiro

QNR, Consultoría y Desarrollo de RR.HH.

Calle Vallehrmoso, 59 - Piso 1ª, Derecha A

ES-28015 Madrid

STRUCTOGRAM® Sweden

Annika Ober

Sankt Sigfrids Plan 6

SE-412 66 Göteborg

STRUCTOGRAM® Switzerland

IBSA Institut für Biostruktur-Analyse AG

Kochergasse 6

CH-3011 Bern


STRUCTOGRAM® United Kingdom

STRUCTOGRAM International

London

STRUCTOGRAM® USA

Sebastian Stankiewicz

CSC Global Education S.A.
1325 Wiley Rd unit 139
US-Schaumburg IL 60192

Vairāk treneru:

Aktualitātes, raksti, viedokļi

  • 11.05.2020.
Ja lēmumi rodas smadzenēs, tad kas šobrīd notiek tajās?



Kādēļ vienā brīdī bezatbildīgi ņemam kredītus, bet citā brīdī esam gatavi nesāt sejas maskas, kuras it kā pat nepalīdz? Kāpēc tā notiek, kas mums liek tā rīkoties? Mūsu rīcību nosaka smadzenes - visi lēmumi rodas smadzenēs. Protams, mijiedarbībā ar citiem cilvēkiem, notikumiem sabiedrībā. Lai labāk izprastu cilvēku rīcību, ir svarīgi saprast smadzeņu reakciju - kā tās atšķiras un kas veido dažādos viedokļus sabiedrībā, un kādēļ dažādās situācijās vieni viedokļi uzvar pār citiem.



Sākumā atkāpe par vērtību sistēmas evolūciju un ceļu, kur tas mūs aizvedis. “Miera” periodā - mūsdienu zinātniskajā progresā, sociālajā sistēmā un ekonomiskajā izaugsmē cilvēki jūtas droši un var atļauties ignorēt pamat lietas, jo kopējā “attīstības straume” ar to tiek galā. Piemēram, vakcinācija pret bakām, „... pff… priekš kam, kur tās ir, tās ir izzudušas, nav jāvakcinējas!” Bet pagājušajā gadā, Igaunijā palielinoties viesstrādniekiem no Ukrainas, palielinājās saslimstība ar bakām. Pētot šī notikuma avotus un izplatības iemeslus, atklājās, ka vakcinēto iedzīvotāju procents bija pa pēdējiem gadiem samazinājies par ~ 5% un rezultātā tos arī sasniedza bakas, un rezultātā ar bakām slimojošo skaits četrkāršojās (protams, ne pandēmijas līmenī, no 2-3 slimniekiem uz nepilniem desmit). Jautājums: kādēļ tās parādījās līdz ar viesstrādniekiem? Tādēļ, ka Ukrainā bērnu vakcinēšanās procents ir dramatiski zems uz kopējā pasaules fona.





Šādā stabilā vidē cilvēkiem veidojas kopējā eiforija par leiputriju, vispārēja drošības un personiskās izvēles sajūta, kas rada pārdrošību, jo esam pietiekami informēti par visu un pārliecībām bagāti, kā rezultātā gūstam drosmi ignorēt virkni lietas un katrs var darīt pēc savas vēlēšanās - vadīties pēc sajūtām. Kas veido šo eiforiju? Mums taču iet ne visai labi - ceļi sliktāki kā Lietuvā, IKP zemāks kā Igaunijā. Atslēga slēpjas nedaudz citā faktorā, ko mēs nenovērtējam un nepamanām. Kādēļ mums iet daudz labāk , kā piem.,  bēdīgi piesauktajai Ukrainai, kas reizē ar mums nonāca brīvā tirgus ekonomikā un ar līdzvērtīgiem nosacījumiem. Vēl pirms 20 gadiem mēs vēl nevarējām sapņot par savu mājokli, 1999. gadā pēc Latvijas bankas datiem redzams, ka banku kredītu procentu likmes nokrita no 15,5% uz 12% gadā, pirmā iemaksa bija vismaz 50%. Mūsdienās situācijā pilnīgi pretēja, kad nekustamo īpašumu kredītus “met pakaļ”.


Šādā stabilā vidē cilvēkiem veidojas kopējā eiforija par leiputriju, vispārēja drošības un personiskās izvēles sajūta, kas rada pārdrošību


Līdzīgi piemēri ir ar sociālām garantijām, vidējo algu u.t.t.. Kopumā mūsu dzīve ir kļuvusi prognozējamāka un drošāka pret negatīviem pavērsieniem, un tas, protams, kalpo par pamatu tvert dzīvi vieglāk un nerūpēties par virkni pamatlietām, līdz pat tam, ka ignorēt vienu vai otru lietu, kas mūsdienu apstākļos vairs nešķiet būtiska.

Šāda cilvēku rīcība nereti tiek norakstīta uz jaunāko paaudzi, bet patiesībā tā ir kopējā sabiedrības domāšanas tendence. Pēdējos gados pētot Mileniāļu fenomenu, nākas secināt, ka tas tiešā mērā saistās ar pieaugošo labklājību, drošību, brīvību un kopējo attīstības līmeni. Lai arī mums šodien šķiet, ka Mileniāļi ir kaut kas jauns – nē! Tas ir tas pats gadsimtiem senais paaudžu dažādais skatījums uz lietu kārtību - paaudžu konflikts. Tas bijis vienmēr, jau Senajā Romā Platona mācekļi sūdzējās, ka jaunā paaudze nerespektē vecāko domas, atļaujas nepiecelties kājās, tiem ienākot telpā utt. Mūsdienās paaudžu konfliktu izjūtam asāk, īsākā laika posmā, jo starp paaudzēm ienāk tehnoloģijas, kas šīs atšķirības padara izteiktākas. Paaudzēm parādās dažādas dzīves telpas – jaunā paaudze no dzimšanas ir tehnoloģiju skrejceļā, kamēr vecākā paaudze to tikai apgūst. Pretēji tam, kā līdz šim ir bijis - jo agrāk jaunajiem bija jāmācās veco gudrības, šodien jaunieši apzinās, ka viņi lieliski var iztikt bez vecās pasaules, tās gudrībām un padomiem. Vai patiešām var iztikt - tas ir 20`o gadu pārbaudījums, ka nekas nekur nepazūd un no nekā nekas nerodas.

Atgriežoties pie cilvēku uztveres dažādības un lēmumu pieņemšanas līkločiem - personību raksturo smadzeņu bio-struktūra, kas cilvēkam izveidojas līdz pilngadībai un pēc tam paliek nemainīga visa mūža garumā. Apskatot cilvēku smadzeņu pilno funkcionālo uzbūvi, personības smadzeņu bio-struktūru nosaka 3 galveno smadzeņu centru savstarpējā mijiedarbība: Smadzeņu stumbrs, Limbiskā sistēma un Neokorteks.


Lai vienkāršāk izskaidrotu smadzeņu darbību dažādās vidēs, apskatīsimies, kā katrs no šiem smadzeņu centriem liek rīkoties noteiktās situācijās, par bāzi ņemot divas atšķirīgas vides:



Neokorteks ir jaudīgais cilvēka procesors, kas var izdomāt visu (tikai tas prasa laiku) un priekšroka tiek dota konceptiem, teorijām un individuālajam darbam, nevis kolektīvai lēmumu pieņemšanai un viedokļu saskaņošanai


Neokorteks personībai iedod lielākas rūpes par faktiem, visu risku un scenāriju izsvēršanu, bet sekundāru lomu piešķir cilvēciskajam faktoram un jūtām. Tas ir jaudīgais cilvēka procesors, kas var izdomāt visu (tikai tas prasa laiku) un priekšroka tiek dota konceptiem, teorijām un individuālajam darbam, nevis kolektīvai lēmumu pieņemšanai un viedokļu saskaņošanai.


Bailes ir būtiskākais, kas liek cilvēkiem rīkoties. Cilvēki par visu visvairāk baidās pazaudēt - tas ir spēcīgākais motivators pasaulē. Tikai pēc tam seko ieguvums, ietaupījums, labums


Limbiskā sistēma, ko es vieglākai uztverei raksturošu ar sarkano krāsu, personībai iedod dinamiku un emocionālu dzīves garšu. 


Smadzeņu stumbrs, viens no senākajiem smadzeņu centriem, ir cilvēces kopā pastāvēšanas stūrakmens, kādēļ arī cilvēki turas kopā un dzīvo lielās grupās. Šī ir cilvēku ģenētiskā instinktu un intuīcijas bibliotēka, nereti tās tiek sauktas par dziļajām smadzenēm.


Kopējā rīcība COVID apkarošanai ir diezgan pragmatiska – Neokorteksam raksturīgajā veidā


Apkopojot šo, varam izvērtēt, kā attīstījās 2008. gada krīze. Kādēļ cilvēki deva priekšroku Dombrovska pareizajiem, bet necilvēciskajiem lēmumiem. Cilvēki sekoja šiem lēmumiem, jo krīze iesita pamatīgi. Apskatot šobrīd pandēmijas gaitu, tad kopējā rīcība COVID apkarošanai ir diezgan pragmatiska un komentāri arī no Limbiskās sistēmas nāk “Maskas nepalīdz, priekš kam maskas”, “Sporta laukumi aizvērti, lielveikali vaļā”, “Mēs sevi dzenam ekonomiskajā kapā” u.tml. -  tādi paši, kā Dombrovska gadījumā. Cilvēki apzinās, ka retorisks jautājums nav arguments, jo tas nepiedāvā risinājumu, tas rada tikai šaubas.



  • 27.03.2020. Raksts portālā Dienas Bizness HUB par STRUCTOGRAM®.
Structogram ir sistēma, kas šādos pārmaiņu laikos palīdz vadītājiem saprast deleģēšanas augsto mākslu un attālināto darbu menedžēšanu. Palīdz saprast, kā kura personība uztver krīzi kopumā un arī apstākļus, kas liek mainīt savu pieeju darbam. Kurš darbinieks varēs strādāt no mājām, attālināti un darīs to apzinīgi, un kurš to nekādi nevarēs – kuram tas būs sarežģīti!

Lasiet pilnu rakstu: Dienas Bizness HUB




  • Video par Structogram: Gūsti panākumus ar cilvēkiem – biznesa cilvēciskā puse

90 sekundes ievada.

Būtiskas cilvēka personības iezīmes ir atkarīgas no cilvēka smadzeņu individuālās darbības.

Pazīstamais amerikāņu smadzeņu pētnieks, profesors dr. Paul D. MacLean ir pierādījis, ka cilvēka smadzenes sastāv no trim daļām, kas katra veic dažādas funkcijas (smadzeņu funkcionālā struktūra). Šīm „trīsvienības smadzenēm“ ir jāsadarbojas savā starpā un savstarpēji jākomunicē – jānodod signāli. Bet katra smadzeņu daļa saglabā savus īpašos spēles noteikumus un darbojas individuāli.
Cilvēka uzvedība rodas savstarpēji mijiedarbojoties šīm 3 daļām – instinktīvajam smadzeņu stumbram, emocionāli impulsīvajām vidussmadzenēm un racionālajam un vēsajam neokorteksam.

Katram cilvēkam ir atšķirīga, ģenētiski noteikta trīs smadzeņu attiecība, kas pieaugušajiem ir nemainīga. Tā ir cilvēka individuālā biostruktūra.


Antropologs Rolf W. Schirm sadarbībā ar profesoru dr. MacLean ir identificējis un definējis tipiskās personības iezīmes un uzvedību, kas izriet no šīs trīs veidu smadzeņu attiecības.

Apmācībās tiek noteikta un analizēta katras smadzeņu daļas intensitāte un ietekme uz personības iezīmēm. Un katrai smadzeņu daļai piemeklētais krāsu kodējums ir pierādījis savu vērtību: ZAĻĀ krāsa - smadzeņu stumbram, SARKANĀ - vidus smadzenēm (Limbiskajai sistēmai) un ZILĀ – neokorteksam.Un par triju smadzeņu apgabalu individuālo aktivitātes līmeni ir atbildīgi specifiski neirotransmiteri.


Biostruktūras analīze parāda atšķirību un atdala ģenētiski noteikto, nemainīgo personības pamatstruktūru no vides un citu mainīgo apstākļu ietekmētās personības pamatstruktūras un tādējādi parāda, kādas personības iezīmes var viegli mainīt un kuras nevar.

Structogram nav tipoloģija, jo, veidojot biostruktūras analīzi, kopumā var izveidoties 7'558'272 dažādas kombinācijas un varianti, kas noved pie 412 atšķirīgiem rezultātiem un personību definējumiem. Tādējādi Structogram atspoguļo trīs smadzeņu apgabalu individuālo mijiedarbību ļoti diferencētā gradācijā.

Šajā mācību grāmatā nav jautājumu individuālās biostruktūras noteikšanai un nav Structogram diska! Biostruktūras analīzi piedāvā tikai speciāli apmācīti un licencēti treneri.

Šajā grāmatā atrodama detalizēta informācija par biostruktūras analīzes zinātnisko pamatojumu un pirmsākumiem:


Rolf W Schirm, Juergen Schoemen:

Evolution of Personality - The Basics of Biostructural Analysis,

2. pārskaitītais un paplašinātais izdevums

164 lpp, € 29 (plus PVN + piegādes izmaksas)

ISBN 978-3-9522594-2-X





Vēsture

40 gadi ar STRUCTOGRAM®

STRUCTOGRAM® apmācību sistēma (biostruktūras analīze) tika izstrādāta pamatojoties uz smadzeņu izpētes rezultātiem, un to joprojām pārliecinoši apstiprina pašreizējie antropoloģiskie un neirozinātnes atklājumi.


Amerikāņu smadzeņu pētnieks profesors dr. Paul D. MacLean, Valsts garīgās veselības institūta „Smadzeņu evolūcija un uzvedība“ direktors Bethesdā, Maryland štatā, pētīja smadzeņu evolūcijas bioloģiskos pamatus un to darbības mehānismu 1970. un 1980. gados. Pētījumu rezultātā, viņš atklāja, ka mūsu smadzenes savā evolūcijā ir saglabājušas dažādu evolūcijas vecumu būtiskākās iezīmes. MacLean radīja terminu „Trīsvienības smadzenes“ ("Triune Brain"). Viņa atklājums lielā mērā veicināja izpratni par saikni starp smadzeņu struktūru un cilvēku uzvedību.


Konsultējošais antropologs Rolf W. Schirm (Minhene) uz tā pamata izstrādāja cilvēka personības modeli, balstoties uz daudziem empīriskiem pētījumiem. Protams, stingro zinātnisko pamatojumu tam deva MacLean „Trīsvienību smadzeņu” koncepcija, ar ko Rolf W. Schirm pirmo reizi iepazinās 1970tajos gados. Tā rezultatā radās Biostruktūras analīze ar Structogram.


Dr. Viktors Bataillards Šveices Biznesa ekonomikas institūta dibinātājs un bijušais „Organisator-Verlag“ (Cīrihe) īpašnieks satika Rolf W. Schirm 1980tajos gados. Sadarbībā ar Schirm, Dr. Bataillards Cīrihē nodibināja IBSA Biostruktūras analīzes institūtu, kā starptautisku biostruktūras analīzes franšīzes devēju. Pēc Dr. Bataillarda nāves Šveicietis Peter Stutz  pārņēma institūta vadību un institūta mītne šobrīd ir Lucernā.


Pēc Rolfa W. Schirm nāves, Vācijas Structogram centra vadītājs un IBSA zinātniskais padomnieks  Juergen Schoemen (Speyer / Frankfurte), sadarbībā ar starpnozaru zinātnieku komandu apstiprināja Rolf W. Schirm darbu un paplašināja biostruktūras analīzes zinātnisko pamatojumu. Tā pamatā bija jauni neirozinātņu atklājumi, kā arī atklājumi molekulārajā bioloģijā un uzvedības ģenētikā. Vairāku gadu garumā autoru komanda - Christian Reist, Juergen Schoemen un Peter Stutz tā rezultātā izstrādāja Structogram apmācību sistēmu menedžmentam un pārdošanai. Balstoties uz apmācību daļām "Structogram (pašizziņai)" un "Triogram (zināšanas par cilvēka dabu)", apmācību kurss "Atslēga klientu izpratnei" ļauj s izmantot biostruktūras analīzi pārdošanas un konsultāciju jomā.